wideo Wszystkie wideo
Studio Polska, 10.03.2018
1:34:35

Studio Polska, 10.03.2018

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w Brukseli Białą Księgę w sprawie reformy sądownictwa. W tej sprawie spotkał się z kierownictwem Komisji Europejskiej Jeanem Claudem Junckerem i Fransem Timmermansem. Tymczasem polityczną burzę wywołał wybór 15 nowych sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa. Głosowanie zbojkotowali Platforma, Nowoczesna i PSL. Prezes Sądu Małgorzata Gersdorf zrezygnowała z przewodniczenia KRS, co blokuje realizację reformy sądownictwa. A ta jest konieczna, czego przykładami jest np. walka o polskie dzieci odbierane za granicą, czy przypadki lokatorów-ofiar dzikiej reprywatyzacji. W programach również o wielkim medialnym zamieszaniu w sprawie relacji polsko-amerykańskich po informacji jednego z portali o krytycznym wpływie na nie noweli ustawy o IPN.

Studio Polska, 03.03.2018
1:34:09

Studio Polska, 03.03.2018

Kim byli i o co walczyli Żołnierze Wyklęci? Dzisiaj uczą nas znaczenia patriotyzmu – czy komuś to przeszkadza? W Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Parlament Europejski przyjął rezolucję przeciw Polsce w związku z procedurą praworządności. Rząd przyjął natomiast ustawę pozwalającą na odebranie stopni generalskich i emerytur funkcjonariuszom peerelowskiego aparatu represji. Czy sądy ich obronią? Kto korzysta z dzikiej reprywatyzacji? Czy możliwe jest przywrócenie sprawiedliwości poszkodowanym lokatorom skradzionych kamienic?

Studio Polska, 27.01.2018
1:41:12

Studio Polska, 27.01.2018

Mija 73. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Czy pamięć o Auschwitz może być dla Polaków wspólnym miejscem pojednania? Sejmowa debata nad ściganiem organizacji neonazistowskich w Polsce pokazała, że chyba nie dla wszystkich. Sejm przyjął ustawę o penalizacji faszyzmu, komunizmu i banderyzmu oraz określeń „polskie obozy śmierci”. Dlaczego polskiemu państwu przypisuje się współodpowiedzialność za holokaust?

Studio Polska, 20.01.2018
1:34:12

Studio Polska, 20.01.2018

Parlament Europejski odłożył decyzję w sprawie ewentualnego odwołania ze stanowiska wiceprzewodniczącego Ryszarda Czarneckiego z PiS za krytykę Roży Thun z PO, która w dokumencie dla niemieckiej telewizji zarzuciła polskim władzom dążenie do autorytaryzmu. W programie również o czarnych marszach przeciwko rządowi i opozycji po odrzuceniu obywatelskiego projektu ustawy o liberalizacji para aborcyjnego, atakach na biura poselskie, nieprawidłowościach w działaniu wymiaru sprawiedliwości, podjętej przez instytucje unijne procedurze praworządności, rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz i postaci rtm. Witolda Pileckiego oraz awanturze podczas pielgrzymki kibiców na Jasnej Górze.