wideo Wszystkie wideo
Studio Polska, 07.07.2018
1:37:04

Studio Polska, 07.07.2018

Premier Mateusz Morawiecki bronił w Parlamencie Europejskim reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości. Wskazywał, że w Sądzie Najwyższym zasiadają sędziowie stanu wojennego. W tym czasie w Polsce trwały manifestacje opozycji w obronie Sądu Najwyższego. 3 lipca weszły w życie przepisy nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Zgodnie z nimi 11 sędziów zostało odesłanych w stan spoczynku, w tym pani prezes. Według większości rządzącej, prezes Gersdorf straciła swoją funkcję, opozycja i część środowiska sędziowskiego uważa, że nadal pozostaje prezesem SN. W programie również o kolejnej aferze w Inowrocławiu, gdzie w strefie uzdrowiskowej powstanie osiedle mieszkaniowe budowane przez biznesmena zaprzyjaźnionego z prezydentem miasta Ryszardem Brejzą.

Studio Polska, 30.06.2018
1:34:58

Studio Polska, 30.06.2018

Mateusz Morawiecki i premier Izraela Benjamin Netanjahu podpisali wspólną deklarację w sprawie zmiany polityki historycznej. Sejm, na wniosek premiera, w trybie pilnym przyjął, a prezydent podpisał, nowelizację ustawy o IPN, z której wykreślono sankcje karne za przypisywanie Polsce zbrodni nazistowskich. Na szczycie Rady Europejskiej w przyznano rację Polsce w sprawie nielegalnej imigracji. Zdecydowano, że nie będzie przymusowej relokacji imigrantów. Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans dostał od unijnych komisarzy zgodę na dalsze prowadzenie procedury praworządności wobec Polski. Nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym odsyłającym w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 lat może zaskarżyć do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Studio Polska, 23.06.2018
1:36:58

Studio Polska, 23.06.2018

Nie wszystkim podoba się radość polskich kibiców i Mich uczestnictwo w mundialu w Rosji. Krystyna Janda uważa, że radość z jakiegokolwiek zwycięstwa reprezentacji to irracjonalne szaleństwo. Jej postawę ostro krytykuje legenda reprezentacji Jan Tomaszewski. Przed naszą kadrą mecz o wszystko z Kolumbią. Tymczasem kandydat opozycji na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział, że Unia Europejska zamrozi środki europejskie przeznaczone dla naszego kraju do czasu przywrócenia praworządności w Polsce, czyli powrotu Platformy do władzy. Rzecznik PiS Beata Mazurek zażądała wyjaśnień czy między unijnymi komisarzami i totalną opozycją zawarto jakieś tajne porozumienie w tej sprawie. Tymczasem państwa Grupy Wyszehradzkiej zbojkotowały mini szczyt UE w sprawie polityki migracyjnej. W programie również o aferze finansowej firmy windykacyjnej Get Back i aresztowaniu prezesa tej spółki i jej bliskiego współpracownika oraz kolejnych pytaniach do konsultacyjnego referendum konstytucyjnego.

Studio Polska, 16.06.2018
1:36:42

Studio Polska, 16.06.2018

Sąd Najwyższy odrzucił kasację drukarza, który odmówił druku plakatów organizacji propagujących homoseksualizm. Tę decyzję bardzo ostro skrytykował minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zarzucając jej łamanie wolności gospodarczej, wolności sumienia i narzucanie określonej ideologii. Czy prawa mniejszości seksualnych są ponad wolnościami obywatelskimi? Jaki wpływ na takie orzeczenia ma brak dekomunizacji w środowisku sędziowskim? Reforma sądownictwa po raz kolejny stała się przedmiotem sportu między rządem a instytucjami europejskimi.

Studio Polska, 09.06.2018
1:34:08

Studio Polska, 09.06.2018

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości postanowili podjąć interwencję w siedzibach kilku dużych miast w całej Polsce. Zażądali informacji o czasie pracy oraz nagrodach dla urzędników. Odpowiedzi na swoje pytania jednak nie uzyskali. Czy powszechny dostęp do informacji publicznej rozwiązał by problemy w samorządzie? Kontrolę społeczną władz samorządowych uzasadniają niekontrolowane wydatki, które mają miejsce na poziomie prezydentów miast czy marszałków województw. W programie również o Paradzie Równości, która przeszła ulicami Warszawy. Czy państwo powinno zgodzić się na zalegalizowanie związków partnerskich i przyznanie im praw jak normalnej rodzinie? Pomimo konsultacji społecznych doszło do strajku studentów przeciwko reformie szkolnictwa wyższego autorstwa Jarosława Gowina. Na koniec o nieskutecznym wotum nieufności wobec wicepremier ds. społecznych Beaty Szydło i minister rodziny Elżbiety Rafalskiej., Przed atakami opozycji polityki społecznej rządu bronił premier Mateusz Morawiecki.

Studio Polska, 02.06.2018
1:36:36

Studio Polska, 02.06.2018

SLD wraca do gry. Lecz kto w Polsce reprezentuje prawdziwą lewicę? W programie również o dekomunizacji nazw ulic, które decyzja wojewody mazowieckiego zostały zmienione, a teraz stare nazwy przywróciły orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Rozmawiamy również czy europosłowie mogą się pomylić tak jak to tłumaczyli przy okazji unijnych przepisów o pracownikach delegowanych, które uderzają w polską konkurencyjność? Kto poniesie skutki tych pomyłek? Na koniec o tym co Polacy myślą o sondażach przedwyborczych oraz działaniu mafii śmieciowej na poziomie gmin.

Studio Polska, 26.05.2018
1:34:35

Studio Polska, 26.05.2018

Do protestujących w Sejmie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, przyjechał Lech Wałęsa. Politycy PiS przekonują, że wypełnili postulaty protestujących. Opozycja podpisała natomiast pakiet dla osób niepełnosprawnych. W programie również o pierwszych odszkodowaniach przyznanych przez komisję weryfikacyjną lokatorom poszkodowanym przez dziką reprywatyzację. Warszawski ratusz oraz kandydat PO na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski, jak na razie w tej sprawie milczy. Kwota odszkodowań jest niższa niż suma nagród, które otrzymał przebywający w areszcie Jakub R., wydający decyzje zwrotowe. W studio również o braku aresztów dla notariuszy, którzy uczestniczyli w przejmowaniu nieruchomości przez mafię lichwiarzy oraz uniewinnieniu osób zakłócających spotkanie Anny Mari Anders z wyborcami podczas wyborów uzupełniających do Senatu. Podobnego zakłócenia spotkania z premierem w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej dopuścili się członkowie KOD i Obywateli RP.

Studio Polska, 19.05.2018
1:33:41

Studio Polska, 19.05.2018

Nadal nie ma porozumienia rządu z Komisją Europejską w sprawie procedury praworządności, choć strona rządowa jest umiarkowanym optymistą. Na jaw wyszła kolejna afera finansowa, Doradcy bankowi naciągając klientów na obligacje firmy windykacyjnej GetBack, naciągnęli ich na ponad 2 mld zł. Na jaw wyszły również kolejne nieprawidłowości w działaniu służb specjalnych przy okazji afery Amber Gold. W programie również o zwolnieniu ordynatora SOR szpitala w Grudziądzu i katastrofie ekologicznej w Gdańsku. Kto za to odpowiada? Skąd się biorą nieprawidłowości w samorządach? W Sejmie trwa protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Protestujący twierdzą, że protest nie jest polityczny. Opozycja wykorzystuje go jednak do działań politycznych.