Wideo
1:38:07

Studio Polska, 14.07.2018

Warszawska radna PO Jolanta Kasztelan opuściła swój klub i przeszła do PiS popierając kandydaturę Patryka Jakiego na prezydenta Warszawy. Oceniła, że wystawiony przez PO Rafał Trzaskowski nie daje gwarancji rozliczenia dzikiej reprywatyzacji. Czy za Jolantą Kasztelan pójdą kolejni radni PO? W programie również o bojkocie Zgromadzenia Narodowego z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu przez opozycję i alternatywnych obchodach zorganizowanych przez Platformę. Działania rządzącej większości w komercyjnej telewizji skomentował szef Rady Europejskiej Donald Tusk. W studio również o patologiach wymiaru sprawiedliwości i reformie sądownictwa.

1:37:04

Studio Polska, 07.07.2018

Premier Mateusz Morawiecki bronił w Parlamencie Europejskim reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości. Wskazywał, że w Sądzie Najwyższym zasiadają sędziowie stanu wojennego. W tym czasie w Polsce trwały manifestacje opozycji w obronie Sądu Najwyższego. 3 lipca weszły w życie przepisy nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Zgodnie z nimi 11 sędziów zostało odesłanych w stan spoczynku, w tym pani prezes. Według większości rządzącej, prezes Gersdorf straciła swoją funkcję, opozycja i część środowiska sędziowskiego uważa, że nadal pozostaje prezesem SN. W programie również o kolejnej aferze w Inowrocławiu, gdzie w strefie uzdrowiskowej powstanie osiedle mieszkaniowe budowane przez biznesmena zaprzyjaźnionego z prezydentem miasta Ryszardem Brejzą.

1:34:58

Studio Polska, 30.06.2018

Mateusz Morawiecki i premier Izraela Benjamin Netanjahu podpisali wspólną deklarację w sprawie zmiany polityki historycznej. Sejm, na wniosek premiera, w trybie pilnym przyjął, a prezydent podpisał, nowelizację ustawy o IPN, z której wykreślono sankcje karne za przypisywanie Polsce zbrodni nazistowskich. Na szczycie Rady Europejskiej w przyznano rację Polsce w sprawie nielegalnej imigracji. Zdecydowano, że nie będzie przymusowej relokacji imigrantów. Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans dostał od unijnych komisarzy zgodę na dalsze prowadzenie procedury praworządności wobec Polski. Nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym odsyłającym w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 lat może zaskarżyć do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

1:36:58

Studio Polska, 23.06.2018

Nie wszystkim podoba się radość polskich kibiców i Mich uczestnictwo w mundialu w Rosji. Krystyna Janda uważa, że radość z jakiegokolwiek zwycięstwa reprezentacji to irracjonalne szaleństwo. Jej postawę ostro krytykuje legenda reprezentacji Jan Tomaszewski. Przed naszą kadrą mecz o wszystko z Kolumbią. Tymczasem kandydat opozycji na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział, że Unia Europejska zamrozi środki europejskie przeznaczone dla naszego kraju do czasu przywrócenia praworządności w Polsce, czyli powrotu Platformy do władzy. Rzecznik PiS Beata Mazurek zażądała wyjaśnień czy między unijnymi komisarzami i totalną opozycją zawarto jakieś tajne porozumienie w tej sprawie. Tymczasem państwa Grupy Wyszehradzkiej zbojkotowały mini szczyt UE w sprawie polityki migracyjnej. W programie również o aferze finansowej firmy windykacyjnej Get Back i aresztowaniu prezesa tej spółki i jej bliskiego współpracownika oraz kolejnych pytaniach do konsultacyjnego referendum konstytucyjnego.

1:36:42

Studio Polska, 16.06.2018

Sąd Najwyższy odrzucił kasację drukarza, który odmówił druku plakatów organizacji propagujących homoseksualizm. Tę decyzję bardzo ostro skrytykował minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zarzucając jej łamanie wolności gospodarczej, wolności sumienia i narzucanie określonej ideologii. Czy prawa mniejszości seksualnych są ponad wolnościami obywatelskimi? Jaki wpływ na takie orzeczenia ma brak dekomunizacji w środowisku sędziowskim? Reforma sądownictwa po raz kolejny stała się przedmiotem sportu między rządem a instytucjami europejskimi.

1:34:08

Studio Polska, 09.06.2018

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości postanowili podjąć interwencję w siedzibach kilku dużych miast w całej Polsce. Zażądali informacji o czasie pracy oraz nagrodach dla urzędników. Odpowiedzi na swoje pytania jednak nie uzyskali. Czy powszechny dostęp do informacji publicznej rozwiązał by problemy w samorządzie? Kontrolę społeczną władz samorządowych uzasadniają niekontrolowane wydatki, które mają miejsce na poziomie prezydentów miast czy marszałków województw. W programie również o Paradzie Równości, która przeszła ulicami Warszawy. Czy państwo powinno zgodzić się na zalegalizowanie związków partnerskich i przyznanie im praw jak normalnej rodzinie? Pomimo konsultacji społecznych doszło do strajku studentów przeciwko reformie szkolnictwa wyższego autorstwa Jarosława Gowina. Na koniec o nieskutecznym wotum nieufności wobec wicepremier ds. społecznych Beaty Szydło i minister rodziny Elżbiety Rafalskiej., Przed atakami opozycji polityki społecznej rządu bronił premier Mateusz Morawiecki.

1:36:36

Studio Polska, 02.06.2018

SLD wraca do gry. Lecz kto w Polsce reprezentuje prawdziwą lewicę? W programie również o dekomunizacji nazw ulic, które decyzja wojewody mazowieckiego zostały zmienione, a teraz stare nazwy przywróciły orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Rozmawiamy również czy europosłowie mogą się pomylić tak jak to tłumaczyli przy okazji unijnych przepisów o pracownikach delegowanych, które uderzają w polską konkurencyjność? Kto poniesie skutki tych pomyłek? Na koniec o tym co Polacy myślą o sondażach przedwyborczych oraz działaniu mafii śmieciowej na poziomie gmin.

1:34:35

Studio Polska, 26.05.2018

Do protestujących w Sejmie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, przyjechał Lech Wałęsa. Politycy PiS przekonują, że wypełnili postulaty protestujących. Opozycja podpisała natomiast pakiet dla osób niepełnosprawnych. W programie również o pierwszych odszkodowaniach przyznanych przez komisję weryfikacyjną lokatorom poszkodowanym przez dziką reprywatyzację. Warszawski ratusz oraz kandydat PO na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski, jak na razie w tej sprawie milczy. Kwota odszkodowań jest niższa niż suma nagród, które otrzymał przebywający w areszcie Jakub R., wydający decyzje zwrotowe. W studio również o braku aresztów dla notariuszy, którzy uczestniczyli w przejmowaniu nieruchomości przez mafię lichwiarzy oraz uniewinnieniu osób zakłócających spotkanie Anny Mari Anders z wyborcami podczas wyborów uzupełniających do Senatu. Podobnego zakłócenia spotkania z premierem w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej dopuścili się członkowie KOD i Obywateli RP.

1:33:41

Studio Polska, 19.05.2018

Nadal nie ma porozumienia rządu z Komisją Europejską w sprawie procedury praworządności, choć strona rządowa jest umiarkowanym optymistą. Na jaw wyszła kolejna afera finansowa, Doradcy bankowi naciągając klientów na obligacje firmy windykacyjnej GetBack, naciągnęli ich na ponad 2 mld zł. Na jaw wyszły również kolejne nieprawidłowości w działaniu służb specjalnych przy okazji afery Amber Gold. W programie również o zwolnieniu ordynatora SOR szpitala w Grudziądzu i katastrofie ekologicznej w Gdańsku. Kto za to odpowiada? Skąd się biorą nieprawidłowości w samorządach? W Sejmie trwa protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Protestujący twierdzą, że protest nie jest polityczny. Opozycja wykorzystuje go jednak do działań politycznych.

1:34:25

Studio Polska, 12.05.2018

Ulicami Warszawy przeszedł „Marsz Wolności” zorganizowany przez Platformę Obywatelską. Lider PO Grzegorz Schetyna wzywał do odsunięcia obecnej większości rządowej od władzy. Kandydat PiS na prezydenta Warszawy Patryk Jaki krytykował zablokowanie pasa ruchu dla Platformy na czas marszu. Rafał Trzaskowski, kandydat PO, krytykował z kolei budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Prekampania przed wyborami samorządowymi trwa w najlepsze. Problemem opozycji może być odejście z Nowoczesnej Ryszarda Petru, Joanna Scheuring-Wielgus i Joanny Schmidt. Tymczasem w Sejmie przyjęto wniosek o powołaniu komisji śledczej w sprawie wyłudzania podatku VAT. Skarb państwa mógł od 2008 r. stracić na tym procederze nawet 260 mld zł. W programie również o obronie Pomnika Katyńskiego w jersey City przez amerykańską Polonię oraz reformie wymiaru sprawiedliwości.